Srbija izgubila od Švajcarske
Ragbi, Srbija izgubila od Švajcarske OK
U meču A grupe treće divizije Kupa evropskih nacija u ragbiju naša reprezentacija izgubila 13:5 od Švajcarske

U utakmici A grupe treće divizije Kupa evropskih nacija u subotu su u Pančevu ragbisti Švajcarske pobedili reprezentaciju Srbije sa 13:5 (5:5).

Peten i Hosel postigli su eseje za goste, dok je Džons poentirao iz transformacije. Kapor je jedini koji se u našem timu upisao u strelce, postigavši jedan esej.

Organizovanija igra Švajcaraca, pogotovo u napadu, rezultirala je ubedljivijom pobedom. Gosti su poveli već u 5. minutu, kada su na svoj karakterističan način gurkanjem osvojili prostor po desnoj strani i poentirali. Desetak minuta kasnije srpski "orlovi" su spretnom akcijom, takođe po desnoj strani, stigli do linije za poentiranje i izjednačili na 5:5. U ovom delu igre švajcarski nisu transformisali dva, a domaći ragbisti tri direktna kaznena udarca, pa se sa ovim rezultatom otišlo i na odmor.

Sve do polovine nastavka ostalo je tako. A onda su gosti poentirali i - pošto opet nisu transformisali dodatni kazneni udarac - poveli sa 10:5.
Međutim, zbog neorganizovane i nepovezane igre u napadu domaćih, Švajcarci su uspeli, u poslednjem minutu, da transformišu jedan direktan kazneni udarac i postave konačan rezultat 13:5.

Ovim neočekivanim porazom srpski ragbisti su znatno smanjili šanse za opstanak u tom rangu evro-takmičenja.

Srbija: Rodić, Radojković, Jovanović, Krstić, Bulatović, Ristić, Martić, Popretica, Pešić, Kapor, Vojvodić, Miljan i Marko Milosavljević, Pijaković, Popović, Matejić, Simonović, Vuković, Milenković, Karatrajkovski i Žanov.