Balkansko prventvo u triatlonu
Triatlon, Balkansko prventvo u triatlonu udruzenjefreestylera
Jedino zlato za Srbiju osvojio je junior Ognjen Stojanović

Balkansko prvenstvo u triatlonu održano je u turskom gradu Galipolju, pošto su organizatori prvi put od kada se održava ovo takmičenje odlučili da naplate učesnicima smeštaj i startninu, reprezentacija Srbije na ovom takmičenju nastupila je u “skraćenom” sastavu.

U kategoriji “jut” (400 metara plivanja, 8 km vožnje bicikla, 2 km trčanja) naša Jovana Crnogorac osvojila je drugo mesto, dok je u juniorskoj kategoriji (750 - 20 - 5) Ognjen Stojanović u odličnom finišu osvojio zlatnu medalju.

U glavnoj, seniorskoj, trci, koja je istovremeno bila i Evropski kup, pa su pravo učešća imali i takmičari van balkanskih zemalja na olimpijskoj distanci nastupilo je oko 40 takmičara iz 15 država. Od naših takmičara najbolje plasirani je bio Vladimir Savić, koji je osvojio šesto mesto, Nenad Sudarov je bio deveti, Nemanja Pavlović 11, dok je Ksenija Bodlović u konkurenciji žena osvojila osmo mesto.

Print  Dnevnik Online - 12:35 19/07/2007