Slavko Perović izbacio Zvezdu iz Kupa Srbije (video)
Fudbal, Slavko Perović izbacio Zvezdu iz Kupa Srbije (video) Bet at Home
Fudbaleri Crvene zvede eliminisani su iz Kupa Srbije, pošto su poraženi od Rada sa 1:0.

Rad se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije pošto je na stadionu Obilića na Vračaru pobedio Crvenu zvezdu sa 1:0 golom Slavka Perovića u 51. minutu.

Tim sa Banjice ni posle gola nije stao, želeo je da osigura pobedu, ali mu to nije pošlo za rukom. Shvativši da takva igra može prouzrokovati kontru rivala, izjednačenje ili eventualni preokret potpuno su se povukli. Zvezda je napadala, više "bunarila" bez uspeha. Jedinu kakvu takvu priliku imao je Darko Lazović kada je desetak minuta pred kraj utakmice pogodio prečku.

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je da je njegova ekipa imala problema sa realizacijom i da se crveno-beli sada okreću takmičenju u Super ligi.

"Bili smo bolji u prvom poluvremenu, imali smo tri stopostotne šanse. Trebalo je Luka (Jović) da pogodi gol u završnici prvog dela, da odemo na poluvreme sa prednošću. Imali smo dominaciju, stvarali šanse, ali promašujemo nemoguće. Kada sam dolazio rekao sam da će realizacija biti problem", rekao je Lalatović.

"Čestitam Radu na prolasku, a mi se okrećemo šampionatu", dodao je Lalatović.

Trener fudbalera Rada Milan Milanović izjavio je danas da je zadovoljan pobedom protiv Crvene zvezde i prolaskom u četvrtfinale Kupa Srbije, ali da bi menjao prolaz za bod u prvenstvu protiv crveno-belih.

"Zadovoljan sam prolaskom, igrali smo dobro, osim greške (Delimira) Bajića, a imali smo i mnogo sreće. Dobro smo igrali, kontrolisali igru do gola. Posle toga smo se povukli, oni su nas pritiskali a mi smo se znalački odbranili do kraja", rekao je Milanović za televiziju Arenasport.

Rad će za vikend u prvenstvu igrati protiv Zvezde.

Prošlogodišnji finalista Jagodina pobedila je u osmini finala u Kragujevcu Radnički sa 3:0. Golove su postigli Miloš Lepović u 22. minutu, Filip Arsenijević u 38. minutu i Vuk Mitošević u 53. minutu.

Spartak je kao domaćin pobedio Proleter iz Novog Sada sa 2:0, golovima Nenada Lukića u 11. minutu i Srđana Plavšića u 16. minutu.

Radnički iz Niša je prošao posle penala, pošto je pobedio Inđiju sa 4:1. U regularnom delu utakmice bilo je 0:0.

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u Novom Sadu pobedili Slobodu iz Užica sa 1:0. Strelac pobedničkog gola za branioca trofeja bio je Enver Alivodić već u šestom minutu meča, kada je iz okreta šutirao posle pasa Lazara Veselinovića.

Fudbaleri Voždovca, takođe, su se plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su posle boljeg izvođenja penala u gostima pobedili Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Preostale dve utakmice osmine finala Kupa igraće se 19. novembra od 13 časova: Partizan - Sloga Petrovac na Mlavi i OFK Beograd - Čukarički.

Print  Srbija Sport - 00:15 30/10/2014