Drinčić srušio Zvezdu u večitom derbiju (video)
Fudbal, Drinčić srušio Zvezdu u večitom derbiju (video) Nike
Fudbaleri Partizana pobedili su u 147. večitom derbiju Crvenu zvezdu sa 1:0, u utakmici devetog kola Super lige Srbije i uvećali prednost nad rivalom na četiri boda uz meč manje. Pobedonosni gol postigao je Nikola Drinčić u 77. minutu iz slobodnog udarca.

Partizan sada ima 24 boda iz osam utakmica, dok Zvezda, posle prvog prvenstvenog poraza, zauzima treće mesto sa četiri boda manje i utakmicom više.

Fudbaler Luka Jović bio je u prvom timu Zvezde i sa 16 godina, devet meseci i 25 dana postao je najmlađi igrač u istoriji "večitih" derbija.

Partizan je prvi zapretio, u prvom minutu preko Peta Škuletića, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola. Sudija Milorad Mažić je u sedmom minutu prekinuo utakmicu zbog bakljade na južnoj tribini, meč je nastavljen posle pet minuta, a Mažić je zapretio da će sledeći put povući igrače u svlačionicu.

Crno-beli su nakon toga imali inicijativu, a dobru šansu imali su u 17. minutu. Lazar Ćirković je šutirao sa oko 25 metara, golman Crvene zvezde Predrag Rajković je izbio loptu, ona je došla do Škuletića, koji je šutirao snažno pored gola.

Zvezda je ozbiljno zapretila u 25. minutu, kada je bivši igrač Partizana Miloš Bosančić povukao kontranapad po desnoj strani i dodao do Darka Lazovića, a ovaj je dobro pronašao Jovića, koji je sa pet metara šutirao pored gola.

Jović je 10 minuta kasnije ponovo bio u dobroj šansi, posle dodavanja Bosančića, ali nije dobro zahvatio loptu, pa golman Partizana Milan Lukač nije imao mnogo problema.

Zatim je pokušao je Škuletić glavom u 44. minutu, ali je poslao loptu pored gola. Minut kasnije Zvezda je ponovo imala ozbiljnu šansu, kada je posle centaršuta Nikole Mijailovića sa ivice šesnaesterca snažno šutirao Nejc Pečnik, ali je Lukač uspeo da izbaci loptu u korner, pa je poluvreme završeno bez golova.

Na početku drugog poluvremena Partizan je propustio nekoliko dobrih prilika. Škuletić je prošao po levoj strani i sam ušao u šesnaesterac i umesto da šutira, pokušao da doda do Danka Lazovića, koji nije dobro prihvatio loptu.

U 49. minutu Branko Ilić je, posle kombinacije Vladimira Volkova i Petra Grbića, poslao loptu preko gola. U 60. minutu ponovo je na kratko zbog dima na južnoj tribini prekinuta utakmica, a prvu šansu posle pauze imao je Škuletić, kada je u padu šutirao, ali je Rajković nogom izbacio loptu u korner.

Četiri minuta kasnije Partizan je postigao gol, ali ga je Mažić poništio jer je prethodno prekinuo igru zbog guranja Volkova i Ristića.

Trener Partizana Marko Nikolić zamenio je Petra Grbića i Sašu Ilića i na teren poslao Andriju Živkovića i Danila Pantića što je ubrzalo igru crno-belih.

Partizan je poveo u 77. minutu golom Drinčića iz slobodnog udarca. On je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, loptu je prstima zakačio golman Zvezde, ali je ona ušla u mrežu. Prethodno, prekršaj je dosuđen Darku Laziću, koji je faulirao Lazovića. Drinčić je i u prethodnom, 146. derbiju postigao gol iz slobodnog udarca. U 85. minutu novu šansu je imao Škuletić, kada je šutirao iskosa sa oko 12 metara, ali je Rajković izbacio loptu u korner.

Zvezda je do kraja utakmice imala više loptu u posedu ali nije uspela da napravi šansu, pa je Partizan pobedio u drugom uzastopnom "večitom" derbiju.

U sledećem kolu, narednog vikenda, Partizan će igrati u Jagodini, a Zvezda na svom terenu protiv Donjeg Srema.

Print  Srbija Sport - 00:54 22/10/2014