Poljaci prvi put u istoriji pobedili Nemce
Fudbal, Poljaci prvi put u istoriji pobedili Nemce UB
Fudbaleri Poljske napravili su veliko iznenađenje u kvalifikacija za EURO 2016 pobedivši šampione sveta selekciju Nemačke sa 2:0 (0:0).

Fudbaleri Poljske pobedili su danas na svom terenu svetskog prvaka Nemačku sa 2:0 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Ovo je Poljskoj prva pobeda nad Nemačkom u istoriji. Ona je sada prva u Grupi D sa šest bodova. Poljska je povela u 51. minutu, kada je Arkadijuš Milik glavom postigao gol. Nemačka je ređala prilike, ali nije uspela da savlada golmana Vojćeha Ščesnija. Konačan rezultat postignut je u 88. minutu, kada je Sebastijan Mila sjajno reagovao i iz prvog kontakta savladao Manuela Nojera.

U drugom meču Grupe D, Irska je pobedila Gibraltar sa 7:0, što joj je bila druga pobeda, nakon trijumfa od 2:1 nad Gruzijom.

Posle Portugala, Albanije je iznanadila još jednog favorita, Dansku. U Tirani nije bilo pobednika - 1:1, ali Albanije može da žali za celim plenom jer je do 81. minuta imala vođstvo, ali je Vibe doneo bod Skandinavcima.

Golom Lenjanija u 38. minutu, Alabanci su vodili. Grčevito su se branili naši južni susedi, ali su u finišu primili prvi gol u kvalifikacijama za EP i tako propustili priliku da budu lideri grupe posle dva kola.

Nema sumnje da četu Dika Advokata očekuje pakleno težak posao u utotak protiv Albanije na stadionu Partizana. Posle dva kola Grupe I Albanija i Danska imaju po četiri boda, Srbija i Jermenija po jedan, dok je Portugal bez bodova.