ABA: Partizan slavio u Solnoku, a Mega u Skoplju
Košarka, ABA: Partizan slavio u Solnoku, a Mega u Skoplju Bet at Home
Košarkaši Partizana pobedom su počeli takmičenje u Jadranskoj ligi ove sezone, pošto su gostima pobedili Solnok sa 60:55 (10:11, 19:14, 15:12, 16:18).

Partizan je igrao bez pojačanja Eda Murića i Andreje Milutinovića, zbog administrativnih razloga i povrede. Partizan je vodio skoro tokom cele utakmice, a imao je i dvocifrenu razliku, ali je završnica ipak bila uzbudljiva. Crno-beli su pet minuta pre kraja vodili 55:42, ali je Solnok napravio seriju od 9:0 i prišao na 55:51.

Period od skoro pet minuta bez koša prekinuo je Nikola Milutinov, koji je minut pre kraja dao koš za 57:51. Šampion Srbije nije posle toga dozvolio nikakvo iznenađenje.

Po 13 poena postigli su Milenko Tepić i Mihailo Andrić, dok je Nikola Milutinov završio meč sa devet poena i osam skokova. David Vojvoda postigao je 18, a Stefan Sinovec 17 poena za Solnok.

Košarkaši Mega Vizure pobedili su posle produžetka MZT u Skoplju sa 103:98, a tim je predvodio Nikola Jokić sa 27 poena i 15 skokova. Jokić je utakmicu završio s ukupnim indeksom korisnosti od 44. Nenad Miljenović je trijumfu u Sremskoj Mitrovici doprineo sa 26 poena i deset asistencija.

MZT je predvodio Marko Simonovski sa 28 poena. Mega je dva minuta pre kraja vodila 84:72, ali je MZT u finišu uspeo da napravi seriju 12:0 i izjednači, a možda i da povede, ali je Giorgi Cincadze promašio drugo slobodno bacanje. Mega u dodatnih pet minuta nije, međutim, dozvolila iznenađenje i zabeležila je prvi trijumf u sezoni.

Igokea je porazom otpočela ovosezonsko izdanje regionalnog takmičenja, pošto je izgubila u Zadru 68:61 (17:13, 12:16, 24:12, 15:20). Prelomna je bila treća deonica, koju je domaćin rešio sa 12 poena viška i stekao pristojnu zalihu. Najefikasniji u redovima Igokee bio je Nikola Dragović sa 12 poena, Mladen Jeremić je dodao devet, Branko Jorović osam, a Đorđe Drenovac šest poena.

Metalac je na debiju u ABA ligi pretrpeo tesan poraz u "Morači" 65:61 (17:12, 17:26, 12:12, 19:11). Valjevci su tokom čitavog meča bili u egalu sa jednim od kandidata za trofej i predstavili se u sjajnom svetlu. Najefikasniji u redovima Metalca Dušan Kutlešić sa 14 poena, Nikola Jevtović je dodao 11, a Bojan Bakić je zabeležio deset poena.

Print  Srbija Sport - 13:00 06/10/2014