Voždovac otkinuo bodove na Marakani, Vojvodina druga
Fudbal, Voždovac otkinuo bodove na Marakani, Vojvodina druga Bet at Home
Fudbaleri Crvene zvezde i Voždovca igrali su 2:2 (1:2) u meču 8. kola Superlige Srbije, a kiks crveno-belih iskoristila je Vojvodina koja je pobedom nad Novim Pazarom 1:0 izbila na drugo mesto.

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su novi kiks jer su protiv poslednjeplasiranog Voždovca igrali nerešeno 2:2 (1:2). Golove za Voždovac postigli su Injac u 7. i Beljić u 42. minutu. Pogotke za crveno-bele dali su Gavrić u 23. i Mijailović u 50. minutu.

Voždovac je poveo u sedmom minutu, kada je Babović iz slobodnog udarca s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, a onda je prošla kroz odbranu Zvezde i došla do Injca na drugoj stativi, koji je mirno sproveo loptu u mrežu. To je bio prvi gol koji je golman Zvezde Predrag Rajković primio u prvenstvu posle 663 minuta.

Zvezda je izjednačila u 23. minutu. Lazović je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i dodao loptu Despotoviću, koji mu je vratio, da bi je potom Lazović prebacio na drugu stranu, odakle je Gavrić neometano s peterca doneo izjednačenje.

Nikola Beljić je u 42. minutu bio u vazdušnom duelu sa Zvezdinom odbranom. Lopta je potom uletela u šesnaesterac domaćina, a Mijailović je promašio loptu, tako da je Beljić lako savladao Rajkovića. Zvezda je izjednačila u 50. minutu, kada je Mijailović posle povratne lopte Lazovića sa oko 20 metara savladao Supića. Zvezda je do kraja meča imala inicijativu i napadala, ali nije uspela da savlada goste, iako je u finišu imala jednu prečku i dve dobre prilike.

Trener Fudbalera Crvene zvezde ocenio je da njegov tim nije imao sreće u utakmici protiv Voždovca i da zato nije pobedio.

"Smatram da smo mogli više. Želeli smo, napadali, stvarali šanse, ali nismo imali sreće u završnici. Ovaj rezultat nam remeti planove, ali ima još mnogo da se igra, i biće još mnogo kikseva na sve strane u prvenstvu. Ne mogu da budem zadovoljan, pre svega zbog načina na koji smo primali golove. Moramo da se stabilizujemo, jer ću zbog reprezentativnih obaveza imati celu ekipu na raspolaganju tek dva dana ped 'večiti' derbi u sledećem kolu", rekao je Lalatović.

Fudbaleri Vojvodine zauzeli su drugo mesto na tabeli Super lige Srbije, pošto su u Novom Sadu pobedili Novi Pazar sa 1:0.

Vojvodina ima bod više od Zvezde, a bod manje od Partizana, koji trenutno ima i utakmicu manje. Jedini gol na utakmici postigao je Slobodan Novaković u 53. minutu. Vojvodina je imala inicijativu i stvarala šanse, naročito u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da ugroze gol gostiju. Novi Pazar nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Vojvodine. Partizan bi eventualnim sutrašnjom trijumfom protiv Mladosti iz Lučana mogao da se vrati na prvo mesto tabele.

Fudbaleri OFK Beograda ubedljivo su sa 4:0 kao domaćini savladali Donji Srem, u utakmici osmog kola Super lige Srbije.Dvostruki strelac za OFK bio je Dejan Dražić, u 18. i 48. minutu, dok su po gol postigli Ivica Jovanović u 38. i Aleksandar Paločević u 49.

OFK je četvrti na prvenstvenoj tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Spartak, koji je na svom terenu u Subotici igrao nerešeno bez golova sa Napretkom.

Radnički iz Niša je izašao iz zone ispadanja, pošto je zabeležio drugu pobedu u sezoni savladavši favorizovani Čukarički sa 2:1. Strelci za domaćina bili su Vladan Pavlović u trećem i Vladimir Đilas u 55. minutu, dok je za goste gol dao Staniša Mandić u 90. Ekipa iz Niša sada ima šest bodova i 13. je na tabeli, dok je Čukarički šesti sa 12 bodova.

Rad je izbio na osmo mesto pobedom u gostima nad Radničkim 1923 u Kragujevcu. "Građevinari" su dobili 3:0 golovima Aleksandra Simića u 26, Vladimira Rodića u 72. i Petra Jelića u 88. minutu.

Jagodina je zabeležila prvu pobedu posle četiri utakmice bez trijumfa, pošto je kod kuće savladala Borac sa 2:0 golovima Đorđa Šušnjara u sedmom i Milana Đurića u 54. minutu.