JSL: Gavrić za pobede Zvezde protiv Borca u Čačku (video)
Fudbal, JSL: Gavrić za pobede Zvezde protiv Borca u Čačku (video) Nike
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Čačku ekipu Borca 1:0 u meču 7. kola Superlige Srbije. Golman Predrag Rajković nesavladan 630 minuta.

Jedini strelac na utakmici bio je Nenad Gavrić u 23. minutu. Crvena zvezda je preuzela prvo mesto na tabeli sa 19 bodova, dok je Partizan drugi sa 18. Crno-beli imaju meč manje.  Golman Zvezde Rajković je i dalje nesavladan od početka sezone.

Zvezda je od početka meča krenula agresivno ka golu rivala, a najveće probleme domaćinu stvarao je Darko Lazović, koji je iz Borca i prešao u Crvenu zvezdu 2009. godine. Zvezda je došla u vođstvo u 23. minutu. Posle prodora Lazovića, Rakić je posle centaršuta šutirao, golman Petrić odbranio, a Gavrić prihvatio loptu i ubacio je u mrežu. Do kraja prvog poluvremena prilike za Zvezdu imali su Pečnik, Mijailović i Gavrić, a fudbaleri Borca uputili su samo jedan ozbiljniji udarac preko Živkovića, kojeg je zaustavio golman Rajković.

Zvezda je u drugom poluvremenu kontrolisala igru i diktirala tempo, a rutinski je čuvala prednost. Imali su i Čačani šanse, najbolju Đenić, ali nisu uspeli da savladaju Rajkovića, koji je nesavladan od početka prvenstva. Borac tako nije uspeo da se revanšira Crvenoj zvezdi za poraz prošle srede u nacionalnom kupu istim rezultatom u Beogradu (1:0).

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Kruševcu ekipu Napretka u sedmom kolu Super lige Srbije i tako došli do šestog trijumfa ove sezone.

Jedini strelac na meču bio je Mijat Gačinović, koji je postigao gol u 61. minutu, iskoristivši nepažnju odbrane domaćih. Vojvodina je mogla da postigne gol i u 40. minutu, ali je Nino Pekarić glavom posle kornera pogodio prečku.

Napredak je posle primljenog gola imao period ofanzive, ali nije uspeo da ugrozi gol Vanje Milinkovića Savića. Vojvodina je sada druga sa 18 bodova, koliko ima i vodeći Partizan, ali i meč manje.

Ekipe Spartaka iz Subotice i Čukaričkog nastavile su uspešno i u novoj sezoni. Čukarički je na Banjici savladao Rad sa 3:1, dok je Spartak golom Nemanje Milića sa 1:0 pobedio niški Radnički. Čukarički je vodio sa 2:0 golovima Matića.

Kapiten ekipe sa Banovog brda je prvo petom savladao golmana Rada Aleksandra Jovanovića, a potom je posle asistencije Nikole Stojiljkovića povećao prednost svoje ekipe. Rad je smanjio zaostatak pogotkom Slavka Perovića i preuzeo inicijativu, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja, pa je Čukarički preko Slavoljuba Srnića na asistenciju Matića došao do novog gola i pobede.

Spartak je sada četvrti na tabeli sa 13 bodova, ispred Čukaričkog koji je na petom mestu sa bodom manje. Donji Srem pobedio je u Pećincima ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 1:0 golom Aleksandra Stanisavljevića u 75. minutu.