Partizan preokrenuo Čukaričkog, Zvezda bez golova u Kruševcu
Fudbal, Partizan preokrenuo Čukaričkog, Zvezda bez golova u Kruševcu OK
Partizan je i posle pet kola zadržao stopostotan učinak u Jelen Super ligi, jer je nakon preokreta pobedio Čukarički sa 4:2 (1:2), dok je Crvena zvezda odigrala meč bez golova protiv Napretka u Kruševcu uz isključenje trenera Nenada Lalatovića zbog protesta.

Partizan je i posle pet kola zadržao stopostotan učinak u Jelen Super ligi. U Humskoj je srušen Čukarički 4:2 odličnom igrom u drugom poluvremenu. Ovim trijumfom crno-beli su napravili odličnu uvertiru pred start Lige Evrope protiv Totenhema.

Imali su crno-beli gol minusa posle prvog poluvremena. Za samo dva minuta, Stojiljković i Srnić šokirali su Humsku u finišu prvog poluvremena. Gosti su otišli na odmor sa vođstvom 2:1 i činilo se da je iznenađenje na pomolu.

Ipak, u drugom poluvrmenu silni Partizan. Ređale su se šanse pred golom Ristića. Nespretnom intervencijom Bojića, posle šuta Lazovića, Partizan je izjednačio na startu drugog poluvremena.

Hrabro su se gosti odupreli domaćinu. Imao je u 63. minutu Stojiljković odličnu šansu, ali je šutirao pored gola. A onda 75. minut i ključni trenutak utakmice. Posle odličnog centaršuta Vulićevića, Škuletić je u udarcme glavom doneo prednost crno-belima. Tačku na trijumf Partizana, u odličnoj utakmici sa puno šansi, stavio je Predrag Luka u 84. minutu. Fenomenalno je lobovao Ristića za petu pobedu u šampionatu.

I pored trijumfa, stadionom u Humskoj je u nekoliko navrata odjekivalo "Uprava napolje". Očigledno, navijači Partizana žele što pre da "vide leđa" predsedniku Draganu Đuriću i ostalim čelnicima srpskog vicešampiona.

Crvena zvezda je igrala u gostima protiv Napretka u Kruševcu 0:0, uz jedan dosuđen penal za domaćina i jedan nedosuđen za Beograđane duboko u nadokadi vremena. Lalatović isključen, nekoliko prekida utakmice, tuča "delija" i Žandarmerije.

Fudbaleri Crvene zvezde nisu primili gol ni u petom kolu Jelen Super lige, ali ga prvi put ove sezone nisu dali. Meč su obeležile tenzije na terenu, kao posledica veoma slabog suđenja arbitra Dejana Santrača.

Situacija je kulminirala u 93. minutu, kada je Luka Jović očigledno sapleten sa leđa, a Santrač odmahnuo rukom i postao meta većinskog dela stadiona u Kruševcu, naročito igrača i stručnog štaba Beograđana. Strateg Crvene zvezde nije mogao da se pomiri sa odlukom arbitra, ušao je u verbalni sukob sa navijačima domaćih i ekspresno je isključen.

Sudija je tokom prvog poluvremena dosudio penal za domaćina, koji Trujić nije valorizovao. Crveno-beli će posle ove utakmice dugo negodovati, ali je nepobitna činjenica da je Zvezda u Kruševcu odigrala najgori meč ove sezone. Jedina prava prilika bio je odličan slobodnjak Miloša Bosančića u drugom poluvremenu, kada je odlični vezista pogodio prečku.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su na gostujućem terenu Novi Pazar sa 2:1, u utakmici petog kola Super lige Srbije, dok su Donji Srem i Rad odigrali nerešeno, 1:1. Dvostruki strelac u ekipi Mladosti bio je Patrik Eze Frajdej, koji je mrežu pogodio u 27. i 38. minutu. Jedini gol za Novi Pazar postigao je Miloš Tintor u 45. minutu.

Mladost je ostvarila drugu pobedu u prvenstvu i na osmom mestu na tabeli ima sedam bodova, dok je Novi Pazar pretpreo drugi poraz i sa istim brojem bodova zauzima šesto mesto.

Donji Srem i Rad odigrali su u Pećincima nerešeno 1:1. Petar Jelić doveo je Rad u vođstvo u 11. minutu i to je njegov šesti gol u prvenstvu. Konačan rezultat postavio je Đuro Zec u 32. minutu.

Posle pet kola obe ekipe sakupile su po sedam bodova, Rad je peti na tabeli, a Donji Srem zauzima 10. mesto. Utakmica Spartaka i Jagodine prekinuta je u Subotici zbog jake kiše i lošeg stanja terena (0:0). Za sada se ne zna kada će se igrati nova utakmica, a pravila takmičenja nalažu da se igra nova, pošto je prekinuta pre 49. minuta.

Print  Srbija Sport - 00:22 14/09/2014