Zvezda minimalno protiv Spartaka, i dalje bez primljenog gola (video)
Fudbal, Zvezda minimalno protiv Spartaka, i dalje bez primljenog gola (video) OK
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su i u 4. kolu Superlige bez primljenog gola, a na Marakani je stradao subotički Spartak sa 1:0 golom novajlije Danijela Avramovskog.

Crvena zvezda nastavila trend pobeda u novoj sezoni trijumfom nad Spartakom na "Marakani" 1:0. Najzaslužniji za slavlje crveno-belih bio je mladi Makedonac Danijel Avramovski, koji je otključao bravu Subotičana u 78. minutu posle karambola u kaznenom prostoru gostiju. Zvezda prvi put u istoriji počela prvenstvo sa četiri pobede bez primljenog pogotka.

Nenad Lalatović konačno je mogao da računa i na igrače koje je doveo proteklog leta, pa smo protiv Subotičana mogli da vidimo nešto drugačiju Zvezdu. U timu nije bilo Darka Lazovića, koji će najverovatnije napsutiti "Marakanu", ali ni doskorašnjeg kapitena Nenada Milijaša, koji se preselio u tursku Manisu. Njihovo mesto u startnoj postai zauzeli su Nenad Gavrić, odnosno, Mihajlo Ristić.

Crveno-beli su zadržali maksimalan učinak posle četiri kola Jelen Super lige i što je još važnije, četvrti put u nizu nisu primili gol, što se nikada nije desilo u istoriji najtrofejnijeg srpskog kluba. Golman Predrag Rajković praktično nije imao posla, dok je na drugoj strani Budimir Janošević iz Spartaka konstantno bio izložen rafalnoj paljbi i najzad je posle 348 minuta u novoj sezoni poklekao.

Izmena trenera Lalatovića u 68. minutu isplatila se samo deset minuta kasnije. Avramovski je zamenio Gavrića i ubrzo valorizovao inicijativu crveno-belih. Jović je uputio loptu ka Rakića, koji je grudima uštopovao i ostavio debitantu Avramovskom, čiji je šut zakačio Radovića i zatresao mrežu "golubova".

Pre pogotka gosti su imali velikog saveznika u vidu prečke i stative, jer su najpre Marko Petković, a zatim Luka Jović, Nikola Mijailović i Đorđe Rakić pogađali okvir gola Subotičana. Prvi šut ka golu Crvene zvezde Spartak je imao preko Milića, koji je u 83. minutu posle intervencije Rajkovića pogodio stativu.

Trener fudbalera Crvene zvezde Nenad Lalatović bio je jako zadovoljan posle pobede nad Spartakom.

"Prezadovoljan sam kako smo odigrali prva četiri kola, a verujem da ćemo igrati još bolje. Ponosan sam na igrače. U prvom poluvremenu smo imali inicijativu, pokazivali želju, ali bez mirnoće u završnici. Na poluvremenu sam rešio da bacim sve karte na napad ako ne postignemo gol u prvih 10 minuta. Ubacio sam tri ofanzivna napadača. Kad se sve sabere, zasluženo smo pobedili. Jako mi je bitno što nismo primili gol", rekao je Lalatović.

Novi prvoligaši u Jelen Super ligi Borac iz Čačka i Mladost iz Lučana zabeležili su pobede u četvrtom kolu Super lige. Borac je do druge pobede došao pobedom u gostima nad Radničkim iz Kragujevca od 1:0. Mladost je kod kuće u Lučanima pobedila Napredak sa 2:1.

Radnički je bio favorit kod kuće i imao je dobre šanse tokom većeg dela utakmice, ali su ga gosti kaznili za promašaje u 72. minutu, kada je Stefan Milojević iskoristio dobar pas Dejana Đenića i sa oko pet metara postigao gol. Mladost je prekinula seriju od dva uzastopna poraza. Tim iz Lučana poveo je u 24. minutu golom Saše Jovanovića. Napredak je posle prešao u inicijativu i ređao šanse, da bi konačno u 82. minutu Miloš Bajić doneo izjednačenje. Radost gostiju je kratko trajala, pošto je samo dva minuta kasnije Radomir Milosavljević doneo prvu pobedu Mladosti.

Čukarički je kod kuće pobedio Voždovac 2:0 i ostao u trci za vrhom tabele, pošto sada ima osam bodova. Donji Srem je u gostima pobedio Radnički iz Niša sa 1:0 i sada ima učinak od dve pobede i dva poraza.

TABELA: Crvena zvezda 12, Partizan 9, Čukarički 8, Novi Pazar 7, Borac 7, Spartak 7, Rad 6, Vojvodina 6, Donji Srem 6, Mladost 4, OFK Beograd 4, Jagodina 4, Napredak 1, Radnički K. 1, Radnički N. 0, Voždovac 0.

Print  Srbija Sport - 00:22 31/08/2014