US Open: Novak u 3. kolu, ispali Krajinović i Lajović
Tenis, US Open: Novak u 3. kolu, ispali Krajinović i Lajović udruzenjefreestylera
Najbolji teniser sveta Novak Đoković lako je izborio plasman u treće kolo US opena, pošto je pobedio je Francuza Pol Anrija Matjea 3:0 (6:1, 6:3, 6:0).

Protivnik u narednom kolu je Sem Kveri, koji je u tri seta slavio protiv Španca Garsiju Lopeza.

Đoković je posle pobede nad Dijegom Švarcmanom u tri seta, imao samo lakši trening i protiv francuskog veterana. Za samo sat i 28 minuta, prvi favorit za osvajanje US opena "počistio" je nejakog rivala, koji je uspeo da osvoji samo četiri gema.

Samo u drugom setu Matje je pružio koliko-toliko značajan otpor našem asu. Uspeo je Matje jednom i da brejkne Noleta, ali to je bilo sve od Francuza. Ovo je šesti trijumf Đokovića u duelu sa Matjeom, koji je jednom uspeo da slavi protiv najboljeg tenisera današnjice.

U sledećem kolu Đokovića očekuje sigurno teži posao jer je Amerikanac Sem Kveri odličan server. Odnos u pobedama je 7:1 za našeg asa.

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo US opena. Njega je pobedio Poljak Jerži Janovič 3:1 (6:3, 7:5 5:7, 7:5).

Lajović je odigrao solidan meč protiv favorizovanog Poljaka. Imao je šansu u sva tri seta koji je izgubio, ali u odlučujućim trenucima bolje se snašao Janovič i plasirao se u drugo kolo poslednjeg Grend slem turnira u sezoni.

Na startu četvrtog seta Lajović je propustio dve vezane brejk šanse i tada je propustio šansu da dobije ovaj period igre i uđe u peti set. Janovič je u dva navrata posle toga propuštao brejk prilike, a u 11. gemu napravio je brejk i u sledećem lako odservirao za konačnih 7:5.

Filip Krajinović je dobro otvorio meč protiv domaćeg tenisera Tomasa Smičeka, osvojivši prvi set, ali se u nastavku meča opustio i stao 3:1 (4:6, 6:3, 6:2, 7:6).

Krajinović je očigledno imao problem sa tremom, jer nikako ne možemo reći da je Smiček bolji igrač od Srbina. Ozbiljan pad u igri Krajinović je imao od sredine drugog, pa do kraja trećeg seta. Međutim, pribrao se i u četvrtom zaigrao mnogo bolje. U taj-brejku je poveo sa 4:1, imao je i prednost od 5:4. Ali, tri poslednja poena u meču poslao je u aut i tako omogućio Smičeku prolaz u narednu rundu.

Print  Srbija Sport - 03:35 29/08/2014