Zvezda trijumfovala u Novom Sadu, pet komada Jelića (video)
Fudbal, Zvezda trijumfovala u Novom Sadu, pet komada Jelića (video) Aqua Viva
Evrogolom Đorda Rakića Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu sa 1:0 u Novom Sadu, dok je napadač Rada Petar Jelić postigao pet golova u pobedi nad Voždovcem 6:1 u trećem kolu Jelen Super lige.

Izabranici Nenada Lalatovića, opet bez pojačanja, slavili su protiv novosadskih-crveno belih i zadržali stopostotan učinak u šampionatu. Sjajan potez Đorđa Rakića u 16. minut bio je dovoljan za nova tri boda. Iako je u uvdonim trenucima susreta povredio rame, stisnuo je zube napadač Zvezde i "projektilom" sa 25 metara matirao golmana "lala" Milinković Savića. Zvezdina sedmica morala je u 35. minutu da napusti teren, a šansu je dobio Luka Jović.

Imali su Milijaš i drugovi još nekoliko dobrih prilika. Luka Jović i Vukan Savićević nisu uspeli u izglednim situacijama da povećaju rezultat. Vojvodina je napadala, ali osim šanse rezerviste Stojanovića, kada je lavom šutirao pored gola, "lale" nisu ozbiljnije pripretile golmanu Beograđana Predragu Rajkoviću, koji je opet bio na visini zadatka.

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je da je zadovoljan zbog pobede, ali da igra njegovih fudbalera nije bila na visokom nivou.

"Nisam toliko oduševljen igrom, kao u prva dva kola, ali sam zadovoljan zbog nova tri boda, koja smo osvojili na vrlo neugodnom gostovanju i srećan sam što nismo još uvek prili gol. Postigli smo gol u ranoj fazi utakmice, a potom ispoštovali sve što smo se dogovorili u svlačionici. Čestitam svojim igračima na borbenosti tokom svih 90 minuta. Drago mi je što smo uspeli da zatvorimo sve prilaze golu, jer mislim da je Vojvodina veoma opasna u napadu. Imaju mnogo igrača koji mogu utakmicu da reše jednim potezom", rekao je Lalatović.

Jedan igrač postigao je čak pet golova na jednom meču Superlige. Reč je o napadaču Rada Petru Jeliću, koji je razbio Voždovac i doneo "građevinarima" spektakularnu pobedu od čak 6:1 na gostovanju "zmajevima" u prvom susretu trećeg gola Jelen Super lige Srbije.

Iskusni 28-godišnji napadač odigrao je verovatno utakmicu karijere jer malo kome je u našem fudbalu uspelo da na jednoj utakmici čak pet puta zatrese mrežu rivala. Već u prvom poluvremenu, nekadašnji napadač OFK Beograda, Novog Pazara postigao je četiri pogotka protiv "zmajeva", a seriju je nastavio u drugom poluvremenu i do 53. minute je postao rekorder Superlige, i prvi strelav šampionata.

U drugom susretu trećeg kola Jelen Super lige, Novi Pazar je na svom terenu savladao kragujevčaki Radnički 2:0, a golove su postigli Hadžibulić i Đorđević. Jagodina je slavila protiv Radničkog 3:1 i nanela Nišlijama i treći poraz u šampionatu, dok je OFK Beograd slavio 4:2 u Kruševcu protiv Napretka. U Čačku su Borac i Čukarički odigrali bez golova.