Drugo zlato za Velju Stjepanovića na EP (video)
Plivanje, Drugo zlato za Velju Stjepanovića na EP (video) udruzenjefreestylera
Nakon trijumfa na 400 metara slobodno, srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je prvo mesto i u finalu trke na 200 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Stjepanović je ostvario vreme od minut i 45 sekundi i 78 stotinki i osvojio drugu zlatnu medalju na ovom nadmetanju.

Velja je dan ranije nacionalnim rekordom (1:46,79) zauzeo drugo mesto u polufinalu u veoma jakoj konkurenciji, što mu je donelo da pliva u petoj stazi, a za medalju se borio sa Artemom Lobuzovim, Piterom Timersom, Sebastijanom Veršurenom, Janikom Anjelom, Filipom Manjinijem, i glavnim konkurentima Dominikom Kozmijem i rekorderom Polom Bidermanom.

Velimir je sve vreme bio prvi ne dozvolivši svetskom rekorederu Polu Bidermanu da ga na bazenu u njegovoj zemlji prestigne ni u jednom monetu, a u finišu pokazao je više snage i koncentracije postavivši  novi lični i naravno nacionalni rekord, koji je sam držao. Od Bidermana je bio brži za dve stotinke.

"Uradio sam zaista sve što je trebalo. Znao sam sve vreme da me prati svetski i evropski rekorder Pol Biderman i držao sam tempo. Očigledno je da sam imao boljih 50 metara od njega", rekao je Stjepanović

Stjepanović je u ponedeljak osvojio je zlatnu medalju na 400 metara slobodno.Ubedljivo je vodio je od samog starta i na kraju trijumfovao rezultatom 3:45,66 minuta, što je njegov lični rekord, ujedno i državni rekord, i prvo zlato na kontinentalim šampionatima.

Stjepanović u sredu ujutro nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 200 metara delfin On je u vremenu 1:58.60 minuta zauzeo 17. mesto u kvalifikacijama i status prve rezerve. Najbolje vreme ostvario Danac Viktor Bromer - 1:55.43.

Print  Srbija Sport - 02:33 22/08/2014