Velja Stjepanović prvak Evrope u plivanju (video)
Plivanje, Velja Stjepanović prvak Evrope u plivanju (video) Nike
Srpski reprezentativac Velimir Stjepanović zauzeo je prvo mesto u finalu trke na 400 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Stjepanović je posle prvih 100 metara bio ubedljivo prvi sa 2,58 sekundi prednosti u odnosu na najnližeg pratioca.  Ta prednost je povećana za pet stotinki posle 200 metara. U drugom delu trke, prednost je malo smanjena, ali je Velimir u vremenu 3:45,66 došao do zlata!

Na postolje su se popeli i Italijan Mikel Andrea D'Ariđo, koji je otplivao trku sa vremenom 3:46,91, dok je bronzanu medalju osvojio Britanac Džej Leliot (3:47,50).

Šampion Evrope u plivanju slobodnim stilom na 400 metara kaže da je očekivao medalju, ali ne i najsjajniju.

"Nisam očekivao zlatnu medalju, išao sam na medalju, ali to što mi je prva medalja na Evropskom prvenstvu u 50-metarskom bazenu zlatna je 100 puta bolje, izjavio je srpski plivač.

Stjepanović je na Olimpijskim igrama mladih u Singapuru 2010. godine nosio zastavu Srbije na ceremoniji otvaranja i osvojio je dve medalje, srebrnu na 100 metara slobodnim stilom i bronzanu na 100 metara delfin. Naredne godine na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu osvojio je dve zlatne medalje.

Godine 2012. plasirao se u finale na Evropskom prvenstvu u disciplini 200 metara delfin, gde je zauzeo peto mesto, kao i na Olimpijskim igrama u Londonu gde bio šesti u finalu. Na Mediteranskim igrama 2013. godine u Mersinu osvojio je tri zlatne medalje, u slobodnom stilu na 200 i 400 metara, kao i delfin stilu na 200 metara.

Print  Srbija Sport - 02:15 20/08/2014