Milijaš sa dva gola doneo Zvezdi pobedu na startu Superlige (video)
Fudbal, Milijaš sa dva gola doneo Zvezdi pobedu na startu Superlige (video) Bet at Home
Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom započeli odbranu titule u Superligi Srbije i to protiv niškog Radničkog rezultatom 2:0.

Golovima Nenada Milijaša u 43. i drugom minutu sudijske nadokande prvog poluvremena, Crvena zvezda je pobedila niški Radnički 2:0 na Marakani i tako posle pet godina startovala sa tri boda na startu Jelen Super lige.

Mladi stručnjak na klupi Zvezde Nenad Lalatović startovao je pobedom pred 20.000 navijača. Iako je igrala bez devetorice novajlija crveno-beli su odigrali odličan meč. Odluka je pala u finišu prvog poluvremena kada su "bombe" kapitena Milijaša završile u mreži golmana Nišlija Filipovića.

Pitanje je da li bi Zvezda stigla do rutinske pobede da je Batioha u drugom minutu iskoristio šansu, kada se našao sam ispred golmana Rajkovića, koji je uspeo da mu "ukrade" loptu. To je ujedno bila i najveća prilika za Nišlije. U preostalom toku utakmice, crveno-beli su diktirali tempo. Mogao je Lazović, Rakić i Jović još koji put da matiraju golmana Nišlija, ali i sa ovim rezultatom navijači Zvezde mogu da buu zadovoljni.

Trener Lalatović u nastavku susreta u igru je ubavio trojicu golobradih klinaca iz omladinskog pogona: Jovića, Ristića i Jovanovića. Mladi Luka Jović imao je dve šanse i pokazao da će je budućnost srpskog šampiona.

Trener fudbalera Crvene zvezde Nenad Lalatović izjavio je da je zadovoljan pobedom i igrom protiv Radničkog iz Niša na početku takmičenja u Super ligi Srbije i dodao da su igrači pokazali da zaslužuju da igraju za crveno-bele.

"Čestitam igračima na prikazanoj igri i odnosu, sve što sam tražio od njih ispunili su na terenu. Iskoristili smo šanse i poveli sa 2:0 u završnici prvog poluvremena. U drugom delu smo dominirali, stvorili četiri-pet stopostotnih šansi, koje nismo iskoristili", rekao je Lalatović posle utakmice.

Fudbaleri Zvezde pobedili su Radnički sa 2:0 u prvom kolu Super lige Srbije i stekli prvu pobedu u domaćem šampionatu u prvom kolu još od 2009. godine. To je bila prva zvanična utakmica Lalatovića na klupi Zvezde, nakon što je ovog leta zamenio Slavišu Stojanovića.

"Prekinuli smo taj niz od četiri-pet godina poraza u prvom kolu. Pobedu posvećujem svojoj porodici i navijačima. Zadovoljan sam, ovi igrači su pokazali da sa pravom nose dres Crvene zvezde", rekao je Lalatović.

Trener Radničkog Dragoslav Stepanović rekao je da je njegova ekipa igrom u drugom poluvremenu pokazala da može da parira svakom timu.

"Zvezda je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu, nismo mogli taktički da joj pariramo. Imali smo šansi i polušansi iz kojih smo mogli da napravimo nešto ozbiljnije, ali izgleda da smo se ili uplašili ili je to što igramo prvu utakmicu pa nismo još u formi u kojoj bi trebalo", rekao je Stepanović.

"Zvezda je ceo posao završila u poslednja dva minuta prvog dela. Slede utakmice sa Partizanom i Jagodinom, a nadam se da je drugo poluvreme pokazalo mojim igračima da mogu da se takmiče i sa Crvenom zvezdom i svima drugima", dodao je Stepanović.

Print  Srbija Sport - 04:22 11/08/2014