Đoković pobedio Štepaneka, Lajović izgubio od Kubota
Tenis, Đoković pobedio Štepaneka, Lajović izgubio od Kubota udruzenjefreestylera
Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pobedom nad Čehom Radekom Štepanekom u četiri seta.

Đoković je do 11. pobede u 12. međusobnom susretu nad Štepanekom došao sa 6:4, 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), posle ti sata I 17 minuta igre. Naredni Novakov protivnik biće Francuz Žil Simon, koji je slavio protiv Robina Hasea iz Holandije sa 7:6 (7:1), 6:4, 6:4.

Đoković i Štepanek su odigrali odličan meč u kojem su u pojedinim trenucima nijanse odlučivale, a ovoga puta bile su na strani srpskog tenisera. Novak je sigurno poveo sa 2-0 u setovima, a češki teniser je baš tada zaigrao mnogo bolje i dosta je namučio drugog tenisera sveta. Druga dva seta rešena su u taj-brejku, Novak je u trećem propustio svoje šanse, ali je sve nadoknadio u četvrtom i tako došao do pobede.

U trećem setu Novak je vodio sa 5:2 u taj-brejku, ali je Srbin izgubio pet narednih poena i tako dozvolio Čehu da se vrati u igru. Đoković je imao mnogo muka i u četvrtom setu, kod rezultata 5:5 spasio je brejk-loptu... U "dodatnoj igri" ponovo je Novak poveo sa 5:2 i imao dva servisa. Izgubio je Srbin tri sledeće poena, a onda je Štepanek pogrešio na mreži za vođstvo Đokovića od 6:5. Na meč lopti prvi nosilac turnira pogodio je liniju iz forhenda i obezbedio prolazak u narednu rundu.

"Vodio sam 2:0 u setovima, imao sam šanse za brejk u trećem i trebalo je tada da završim, ali moram da čestitam Radeku. Sjajno se kretao, bez obzira što ima 35 godina, dobro je koristio podlogu", rekao je Đoković odmah posle meča i dodao:

"Nisam igrao na travi pre Vimbldona, a meč prvog kola sam brzo završio. Znao sam da moram da ostanem koncentrisan, jer sam znao šta može, naročito na travi. Bilo je teško sve vreme", rekao je Đoković.

Štepanek i Đoković su prijatelji van terena i nedavno su trenirali zajedno. Češki reprezentativac zabavljao je danas publiku nekim odlukama i ponašanjem.

"Nemamo prijatelje kada izađem na teren. Često treniramo zajedno, i trenirali smo ovde pre šest-sedam dana. Dobro se poznajemo... Bilo je zabavno biti deo ovoga, ali nije trebalo da komplikujem", rekao je Đoković.

Lajović eliminisan od Kubota

Srpski teniser je nakon velike pobede nad 28. nosiocem Giljermom Lopezon sa 3:2, poražen u drugom kolu Vimbldona od Poljaka Lukaša Kubota rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 3:6, 6:7 (3:7) posle 179 minuta.

Dušan Lajović nije iskoristio tri brejk lopte u prvom setu, dve vezane u prvom gemu i jednu u 11, ali je kroz taj brek stigao do prvog seta. Ipak, na takav način je izgubio dva od naredna tri seta, pa je morao da se oprosti od trećeg gren slem turnira u sezoni u drugom kolu.

Protivnik Kubota u trećem kolu je Kanađanin Miloš Raonić, osmi nosilac, koji je savladao Amerikanca Džeka Soka sa 6:3, 6:4, 6:4.

Print  Srbija Sport - 04:19 27/06/2014