Trijumf kenijskih atletičara na 27. Beogradskom maratonu
Atletika, Trijumf kenijskih atletičara na 27. Beogradskom maratonu Bet at Home
Održan je 27. Beogradski maraton na kojem su dominirali kenijski atletičari i atletičarke koji su osvojili sva pobednička mesta. Srpska trkačica Olivera Jevtić pobedila na polumaratonskoj trci.

Kenijski atletičari osvojili su danas prva tri mesta na 27. Beogradskom maratonu, a pobedio je Talam Benard Kipkorir. Drugo mesto zauzeo je Samoej Kimeli Pol sa 2:15,48, dok je treći kroz cilj prošao Kiutum Edvin Kiplagat sa 2:21,50.

Kipkorir je do pobede došao za dva sata, 14 minuta i 35 sekundi, što mu je lični rekord.

"Prvih 20 kilometara je bilo dobro, super sam trčao, pošto je bilo nizbrdo. Kasnije je bila uzbrdica i smetao je vetar, pa mi je bilo teško da trčim. Zadovoljan sam što sam lični rekord postavio u Beogradu", rekao je Kipkorir posle trke.

Kenijske atletičarke osvojile su prva tri mesta na današnjem 27. Beogradskom maratonu, a pobedila je Ajabei Valari Džemeli.

Džemeli je do pobede došla za dva sata, 37 minuta i sedam sekundi. Drugo mesto zauzela je Kimutai Helen Džepkosgei sa 2:41,42, a treća kroz cilj je prošla Buli Dženealem Ajano sa 2:43,45.

Srpska atletičarka Olivera Jevtić pobedila je danas u polumaratonskoj trci na 27. Beogradskom maratonu, a ujedno i postala državna prvakinja u polumaratonu.

Jevtićeva je trku od 21 kilometra završila za sat, 19 minuta i 18 sekundi. Drugo mesto zauzela je Nevena Rajković rezultatom od 1:27 14, dok je treća kroz cilj prošla Sanja Jovanović sa 1:34,56.

Ove godine u polumaratonskoj trci učestvovalo je 3.094 takmičara, dok je maraton trčalo 544 takmičara.

Atletičar Radničkog iz Kragujevca Darko Živanović pobedio je danas u polumaratonskoj trci na 27. Beogradskom maratonu, a ujedno i postao državni prvak u polumaratonu. Živanović je trku od 21 kilometar prešao za sat, osam minuta i 58 sekundi.

Drugo mesto zauzeo je atletičar Mladosti iz Užica Kristijan Stošić rezultatom od 1:12,34, a treći kroz cilj prošao je član Dinama iz Pančeva Goran Ukić sa 1:13,16.

Srpska atletičarka Ana Subotić osvojila je titulu šampionke Balkana u maratonu, pobedom na 27. Beogradskom maratonu, dok je u muškoj konkurenciji pobedio Moldavac Georgita Vitalie.

Subotićeva je trku završila za dva sata, 44 minuta i jednu sekundu. Bugarka Milka Mihajlova zauzela je drugo mesto rezultatom od tri sata i 10 sekundi, a treća je bila Rumunka Marija Milijana Danci sa 3:04,58.

Moldavac Georgita Vitalie pobedio je rezultatom od 2:31,26, drugi je bio Turčin Agrali Javuz sa 2:34,10, a treće mesto zauzeo je Rumun Danijel Lupulesku sa 2:41,42. Srpski atletičar Anđelko Rističević zauzeo je četvrto mesto rezultatom od 2:42,23.

Print  Srbija Sport - 02:22 28/04/2014