Terzić srebrna, Cerovac bronzani na EP u krosu za mlađe seniore
Atletika, Terzić srebrna, Cerovac bronzani na EP u krosu za mlađe seniore udruzenjefreestylera
Srpska atletičarka Amela Terzić osvojila je danas drugo mesto na Evropskom prvenstvu u krosu za mlađe seniorke održanom u Beogradu, dok je Nemanja Cerovac osvojio je bronzanu medalju u muškoj konkurenciji.

Holanđanka Hasan Sifan pobedila je danas na Evropskom prvenstvu u krosu za mlađe seniorke u Beogradu, dok je srpska atletičarka Amela Terzić osvojila drugo mesto.

Stazu dugu šest kilometara Sifan je pretrčala za 19 minuta i 40 sekundi, dok je Terzićeva ostvarila vreme od 19.46 minuta. Treća kroz cilj prošla je Britanka Šarlot Perdju sa 19.49 minuta.

"Presrećna sam. Ispunila sam svoja očekivanja. Trka je zaista bila teška, a ja sam prvi put trčala stazu od šest kilometara. Drago mi je što sam osvojila srebrnu medalju za svoj tim, za svoj narod i za moju zemlju Srbiju", izjavila je Amela Terzić kojoj je novo odličje treća medalja na takmičenjima ovog tipa, a prethodne tri osvojila je u juniorskoj konkurenciji. Ona je prošle godine trijumfovala u Budimpešti, godinu ranije bila je treća u Velenju, dok je 2011. u portugalskoj Albufeiri osvojila srebrnu medalju.

Druga predstavnica Srbije u današnjoj trci, Teodora Simović iz Novog Pazara zauzela je 42. mesto (21.53) u konkurenciji 62 takmičarke.

Srpski atletičar Nemanja Cerovac osvojio je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu za mlađe seniore u Beogradu.

Cerovac je stazu od osam kilometara istrčao za 24 minuta i osam sekundi. Prvo mesto osvojio je Belgijanac Jan Piter Hanes rezultatom od 24.02 minuta, a drugi kroz cilj prošao je Bugarin Mitko Cenov sa 24.07.

Print  Srbija Sport - 00:13 09/12/2013