Odbojkaši Srbije preko Francuske u polufinale EP
Odbojka, Odbojkaši Srbije preko Francuske u polufinale EP Aqua Viva
Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Austriji i Češkoj, pobedom nad Francuskom rezultatom 3:1.

Srbija je protiv Francuske slavila sa 3:1, po setovima 32:30, 25:20, 23:25 i 26:24, posle jednog sata i 55 minuta i u polufinalu će se sastati sa Rusijom, koja je pobedila Bugarsku sa 3:0.

U drugom polufinalu igraće Italija i Poljska. Italijani su slavili protiv Finske sa 3:1, dok je Poljska pobedila Slovačku sa 3:0.

Naši odbojkaši nisu baš najbolje ušli u utakmicu što su Francuzi iskoristili i došli do vođstva. U nekim trenucima ’triklori’ su imali četiri do pet poena prednosti, ali srpski tim je najpre došao do izjednačenja (16:16), a onda i poveo 20:18. Ipak, Francuzi su stigli taj zaostatak, a potom su nakon tri set lopte Srbije i oni došli do dve set lopte, ali je završeno 32:30 za izabranike Igora Kolakovića.

U drugom setu Srbija je dominirala 25:20, dok je Francuska u trećem setu zasluženo slavila sa 23:25. Na kraju, u četvrtom setu Srbija je vodila sve do samog kraja, kada su Francuzi poravnali, ali na kraju su ipak dovršili rivala sa 26:24.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Ivan Miljković sa 29, Nikola Kovačević 17, dok je Marko Podraščanin upisao 10 poena. U francuskom timu Antonin Ruzije je postigao 25 poena.

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković rekao je posle pobede nad Francuskom i plasmana u polufinale prvenstva Evrope da je ekipa bila istrajna i verovala u trijumf čak i kada joj nije išlo.

“Nakon velike borbe ostvarili smo veliku pobedu. Verovali smo da ćemo izdržati do kraja. Bili smo istrajni, čak i kada nam je rival opasno pretio”, kazao je Kolaković.

Dragan Stanković kazao je da se potvrdilo da je četvrtfinale verovatno najvažnija utakmica na šampionatu.

“Ovo je bila veoma bitna utakmica, to je meč koji odlučuje da li ostajete ili idete kući. Malo smo slabije počeli, ali smo uprkos tome osvojili prvi set i to nam je donelo prednost na psihološkom planu u nastavku utakmice”, zaključio je Stanković.

Polufinala su na programu u subotu, u Beču, od 15. i 18.00 sati, a naša selekcija igra u drugom terminu. Finale je takodje u Beču, 18. septembra od 18,00 sati.

Print  Srbija Sport - 23:52 15/09/2011