SK: Srebro za Arunovićevu i Zlatića
Streljaštvo, SK: Srebro za Arunovićevu i Zlatića Aqua Viva
Srpska reprezentativka Zorana Arunović osvojila je srebrnu medalju na Svetskom kupu u Minhenu u gađanju vazdušnim pištoljem, a drugu medalju i to opet srebrnu osvojio je i Anrdija Zlatić, takođe u disciplini vazdušni pištolj.

Arunovićeva je do srebra došla sa 487,5 krugova, dok je zlato pripalo Francuskinji Stefani Tirod sa 488,3 krugova, a bronza Laliti Jauleuskaji iz Australije sa 484,2 krugova.

Bobana Veličković osvojila je 11. mesto sa 384 kruga, dok se Jasna Šekarić plasirala na 38. mesto sa 379 krugova.

"Do petog hica bila sam u vodjstvu, ali sam tada opalila čistu devetku i Stefani, sa kojom se odlično poznajem, me je pretekla. Zadovoljna sam, na prva tri ovogodišnja Svetska kupa nije mi išlo kako sam očekivala i lepo je da ovaj deo sezone završim sa medaljom. Ovo strelište je meni srećno, prošle godine na Svetskom prvenstvu sam na njemu osvojila zlato vazdušnim i srebro MK pištoljem i izborila sam se za olimpijsku vizu za London", rekla je Arunovićeva.

U gađanju MK puškom tri puta 40 metaka Milenko Sebić je sa 1.164 kruga zauzeo 44. mesto, dok je Stevan Pletikosić bio 47. sa 1.162 kruga.

Drugo srebro za Zlatića

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Andrija Zlatić osvojio je srebrnu medalju na Svetskom kupu u Minhenu u disciplini vazdušni pištolj. Zlatić je u finalu ostvario rezultat od 686,9 krugova. Pobedio je Turčin Jusuf Dikec sa 687,3 krugova, a treći je bio Dae Miung Li iz Južne Koreje sa 684,3 kruga.

Zlatiću je to druga medalja na Svetskom kupu u Minhenu. Pre dva dana srebrnu medalju je osvojio i u gađanju malokalibarskim pištoljem.

Naš drugi predstavnik u današnjem finalu vazdušnog pištolja Damir Mikec zauzeo je šesto mesto sa 682,3 kruga.

Print  Srbija Sport - 18:00 22/06/2011