Zlatić osvojio srebro na Svetskom kupu u Minhenu
Streljaštvo, Zlatić osvojio srebro na Svetskom kupu u Minhenu Aqua Viva
Srpski olimpijac Andrija Zlatić osvojio je srebrnu medalju u gađanju malokalibarskim pištoljem na Svetskom kupu u Minhenu.

Zlatić je bio veoma blizu zlata, ali ga je u poslednje dve serije pretekao Japanac Masuda. Treće mesto pripalo je Italijanu Đuzepeu Đordanu.

Japanac je na kraju imao 665,7 (568) krugova, Zlatić je završio sa 662,9 (568) krugova, dok je Italijan "ubio" 659,6 (562) krugova. Ujedno, Zlatić se plasirao u finale Svetskog kupa koje će se od 18. do 24. septembra održati u Vroclavu.

Damir Mikec je osvojio 17. mesto sa 558 krugova, a Dimitrije Grgić završio je na 24. mestu sa 555 krugova.

U gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka srpske predstavnice nisu uspele da u drugom delu, brzom paljbom 30 metaka, poprave slabije rezulatate iz prvih 30 metaka.

Zorana Arunović završila je na 22. mestu sa 577 krugova (precizno 289, brza 288), Jasna Šekarić je 31. sa 576 (289 i 287), a Jelena Arunović 76, sa 564 kruga (281 i 284).

Zlatnu medalju osvojila je Jing Juan (Kina) sa 787,3 (582) kruga, srebro je pripalo Mariji Grozdevoj (Bugarska) sa 787,3 (584), a bronza Lenki Marušković (Češka) sa 786 (584) krugova.

Sva trojica srpskih strelaca MK puškom 60 metaka ležeći prošla su eliminacije i gađaće sutra u kvalifikacijama.

Nemanja Mirosavljev bio je 19. u drugoj grupi sa 588 krugova, a u istoj grupi Milenko Sebić zauzeo je 27. mesto sa 586 krugova. U prvoj grupi Stevan Pletikosić je sa 590 krugova završio na 25. mestu.

Sutra su na programu i eliminacije MK puškom, tri puta po 20 metaka, a učestvovaće tri srpske reprezentativke - Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Dragana Todorović.

Print  Tanjug-Srbija Sport - 19:56 19/06/2011