Srpski tekvondoisti osvojili zlato i bronzu na EP
Tekvondo, Srpski tekvondoisti osvojili zlato i bronzu na EP udruzenjefreestylera
Na šampionatu Evrope tekvondou u Talinu u Estonijio za kadete, juniore, seniore i veterane, u organizaciji Internacionalne tekvondo federacije (ITF), srpski predstavnici zabeležili su lepe rezutate

U apsolutnoj kategoriji u konkurenciji mlađih veterana Nenad Vrekić je osvojio zlato, a juniorka u kategriji do 58 kg Noemi Hulala se okitila bronzom.

Noemi Hulala se u prvoj borbi susrela sa ruskom takmičarkom i ostvarila važnu pobedu. U sledećem kolu, u četvrtini finala protivnica joj je bila reprezentaivka
Slovenije. I ovu prepreku je uspešno pregrmela, plasirala se u polufinale i osigurala bronzanu medalju.

U polufinalu je čekala bugarska šampionka koja je savladala našu takmičarku. Kasnije je osvojila evropsku titulu pobedivši u finalu englesku predstavnicu.

"Ovo je , svakako, veliki uspeh jer to je tek treća medalja na evropskim prvenstvima za Srbiju", istakao je Vrekić i dodao: "Dala je sve od sebe, ali namerila se na trenuto spremniju takmičarku iz Bugarske koja je pokazala kvalitet okitvši se zlatom…"

U apsolutnoj kategoriji Vrekić je u prvom kolu bio slobodan, da bi u četvrtfinalu pobedio reprezentativca Finske, a u polifinalu takmičara iz Engleske. Drugog finalistu čekao je iz meča boraca iz Irske i drugog predstavnika Finske.

Finac je pao u finalu i Vrekić je ostvario najveći uspeh za srpski tekvondo.

U karijeri ima i srebrnu medalju sa Evropskog prvenstva za seniore 2009. u Sloveniji. Ovo je prva zlatna medalju za Srbiju. Ispred sudijske organizacije ITF na ovom takmičenju sudio je srpski internacionalni arbitar Marinko Stojaković.

Print  Srbija Sport - 20:36 04/03/2011