EP: Srpski vaterpolisti 'potopili' Makedoniju
Vaterpolo, EP: Srpski vaterpolisti 'potopili' Makedoniju Nike
Vaterpolisti reprezentacije Srbije ostvarili su ubedljivu pobedu u 4. kolu Grupe B na šampionatu Evrope u Hrvatskoj nad selekcijom Makedonije rezultatom 19:9 (4:0, 2:1, 7:2, 6:6)

Naši najbolji vaterpolisti su pitanje pobednika rešili već u prvoj četvrtini, kada su Makedoncima ubacili u mrežu četiri gola. Razlika se u korist "delfina" dalje samo uvećavala, a Makedonija je tek u poslednjoj četvrtini uspela da odigra nerešeno, ali ne i dovoljno da načini preokret.

Četiri gola dao je i Duško Pijetlović a tri Mitrović. Najefikasniji kod Makedonaca bili su Belaš i Marković sa po tri gola.

Srbija će u nedelju u poslednjem, petom kolu, igrati protiv Nemačke.

U sastavu tima Dejana Udovičića protiv Makedonaca nije bilo centra Slobodana Nikića, jer je dan ranije imao visoku temperaturu, pa su u našem stručnom štabu rešili da ništa ne rizikuju. Nikić je ostao u hotelu.

Kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Vanja Udovičić smatra da je njegova ekipa napravila veliki broj nepotrebnih grešaka u ubedljivoj pobedi nad Makedonijom (19:9).

Udovičić kaže da se te greške moraju ispraviti ukoliko "delfini" žele do titule u Hrvatskoj.

"Nije normalno za nas da pravimo toliko grešaka. U poslednjoj četvrtini smo primili šest golova i to ne bi smelo da nam se dešava. Moramo da vratimo igru koju smo prikazivali na prethodnim turnirima. Čini se da nam pomalo nedostaje motivacija", rekao je Udovičić posle utakmice.

Selektor reprezentacije Srbije Dejan Udovičić dodaje da je zadovoljan igrom svog tima u prve tri četvrtine. U poslednjoj deonici je došlo do manjeg opuštanja, ali selektor dodaje da ne zamera igračima.

"Kada tokom utakmice imate prednost od 10 golova koncentracija pada. Ne zameram mojim igračima zbog toga. Igrali smo dobro tri četvrtine, ali smo na kraju primili nekoliko golova", rekao je selektor Udovičić.

Selektor reprezentacije Makedonije Stevan Nonković priznao je da je Srbija od početka bila bolji rival.

"Srbija je od početka igrala snažno, a pred kraj utakmice su se igrači malo opustili. To nam je dalo mogućnost da probamo novu taktiku, pošto se već okrećemo narednim mečevima koji su mnogo važniji od današnjeg", rekao je Nonković.