Vesti iz biciklizma
Biciklizam, Vesti iz biciklizma OK
Bojan Đurđić osvojio Stražilovo; Kasa 14, njegov UCI miks tim pobednik u Kanadi; Aleksa Veličković 30. na 'Gran premio del Arno'; Aleksa Radivojević i Ivana Ujfaluši šampioni Srbije do 13 godina

Bojan Đurđić osvojio Stražilovo

Bojan Đurđić (Radnički, Kragujevac), reprezentativac Srbije u planinskom biciklizmu osvojio je prvo mesto u drugoj trci Lige Srbije u planinskom biciklizmu voženoj na Stražilovu u organizaciji novosadskog kluba Ris sajkling i BS Srbije uz podršku Kapriola, Pan sporta i novosadskog Milotursa. Najbolji do 23 godine bio je Aleksa Marić iz Crvene zvezde, ujedno i treći u apsolutnoj konkurenciji iza Đurđića i Borisa Popovića iz Ris sajklinga.

- Odlična trka, sjajna staza, uspešna organizacija i suđenje tima na čijem je čelu bila Jelena Lazić – kaže Aleksandar Marić sportski direktor kragujevačkog Radničkog.- Posebno nas je prijatno iznenadio odziv u ženskoj konkurenciji. Posle duže vremena imali smo na stazi i juniorke i pobednica Jovana Crnogorac iz kluba Novi Sad, koja je član reprezentacije za Olimpijske igre mladih u Singapuru, je sve oduševila. Vidi se dobar rad u klubu njenog trenera Nemanje Vajsa...

Naredna trka je sledećeg vikenda na Jastrebcu i bodovaće se za maratonsku ligu Srbije u planinskom biciklizmu.

Rezultati, trka na Stražilovu – elita 35 km: 1. Bojan Đurđić (Radnički) 1:58,56 časova, 2. Boris Popović (Ris sajkling) 2:01,53, 3. Aleksa Marić (Crvena zvezda) 2:03,42 časova itd. Do 23 godine: Aleksa Marić (Crvena zvezda), 2. Oliver Štrbac (Fanatik), 3. Marko Popović (Ris sajkling).

Juniori: 1. Mirko Skandarski (Radnički), 2. Aleksandar Cvetković (Radnički), 3. Milan Janković (Orlovac, Crna Trava).

Dame: 1. Nikoleta Mitrović (Orlovac), 2. Vanesa Durman (Fanatik), 3. Katarina Pap (Apatin).

Juniorke: 1. Jovana Crnogorac (Novi Sad), 2. Ivana Kostić (Orlovac), 3. Julija Ristić (obe Orlovac).

Kadeti: 1. Deneš Horvat (Ciklomanija, Zrenjanin), 2. Jovan Ivan (Hajduk, Kula), Marko Simijonović (Orlovac).

Mlađi kadeti: 1. Danijel Njiradi (Kapriolo), 2. Momčilo Gajić (Fanatik), 3. Aleksa Lončar (Ciklomanija).

U hobi fan klasi pobedio je Kristijan Hipik (Novi Sad) a u hobi sport Endre Kalmar (Kapriolo).

Kasa 14, njegov UCI miks tim pobednik u Kanadi

Gabor Kasa, srpski reprezentativac iz subotičkog Spartaka, član miks ekipe Međunarodnog trening centra UCI u Eglu kraj Lozane, zauzeo je 14. mesto u generalnom plasmanu trke za Kup nacija do 23 godine u Kanadi sa 1,30 minuta slabijim vremenom od pobednika Luke Mezgece iz Slovenije.

Kasina mešovita ekipa, u kojoj su i vozači iz Hong Konga, Eritreje, Kolumbije i Slovačke, osvojila je prvo mesto u konkurenciji 11 selekcija sa 1,10 minuta boljim vremenom od Slovenije i 1,54 minuta prednosti u odnosu na Kolumbiju.

Kasa je u poslednjoj, četvrtoj, etapi zauzeo 16. mesto u sprintu velike grupe biciklista. Pobedio je Francuz Demar, ispred Nemaca Mejsena i Riesa. U generalnom plasmanu Mezgec je prvi, drugi mesto osvojio je Kolumbijac Suarez sa 11 sekundi slabijim vremenom, dok je trći završio King (SAD) sa 13 sekundi zaostatka.

Gabor Kasa (rođen 1989) je drugu godinu za redom stipendista Međunarodne biciklističke unije (UCI) u trening centru u Eglu kraj Lozane.

Aleksa Veličković 30. na „Gran premio del Arno“

Aranđelovčanin Aleksa Veličković (Šumadija) zauzeo je odlično 30. mesto na trci „Gran premio del Arno“ voženoj u okolini Varezea u Italiji.

- Odlično je vozio, bio stalno u grupi koja je pokušavala da ulovi, ali uzalud, jednog italijanskog biciklistu koji je posle podugačkog bega, solo došao na cilja – kaže selektor reprezentacije Srbije Saša Gajičić. – Staza je bila veoma teška. Prvo je odustao, zbog bolove od povreda zadobijenih u padu u subotu na trci „Pikolo tre vali Varezine“, MarkoDanilović i to posle četiri  kruga, od ukupno deset odnosno 120 kilometra, zatim i umorni Uroš Jovanović koji je u subotu bežao ceo dan. Tri kruga pre cilja, sa bicikla je sišao i Lazar Jovanović.

Mlade bickliste, a bilo ih je oko 130 jer je trka bila izborna za sastav juniorske italijanske reprezentacije, pozdravio je i pobednik Đira Ivan Baso. Prošle godine na ovoj trci svi srpski juniori su odustali.

Aleksa Radivojević i Ivana Ujfaluši šampioni Srbije do 13 godina

Aleksa Radivojević iz valjevskog kluba Boba i Ivana Ujfaluši iz novosadskog Dubla osvojili su šampionske titule na Prvenstvu Srbije u drumskoj vožnji u Bačkom Petrovcu u kategoriji do 13 godina. Organizator je bio klub Elit a u svim trkama startovalo je 37 biciklista i biciklistkinja.

Najbolji u kategoriji amatera u vožnji na hronometar na Šampionatu Srbije bio je Miloš Bukvić i Orlovca, dok su u masters kategorijama pobedili Aleksandar Mirković iz Fanatika, Dragoslav Simić iz Partizana, Zoran Pavlović iz Metalca i Mihajlo Vidaković iz Vojvodine.

Dragoslav Simić je i apsolutni pobednik u bodovanju osme trke Dunavskog kupa, dok je u devetoj trci ovog masovnog takmičenja rekreativaca, voženoj po podne, slavio Aleksanadar Mirković iz Fantika. U trci Malog Dunavskog kupa najbolji je bio Aleksa Radivojević iz valjevskog Bobe.

Plasmani, Šampionat Srbije, drumska vožnja, do 13 godina - dečaci: 1. Aleksa Radivojević (Boba, Valjevo), 2. Miroslv Tordoč (Dubl, Novi Sad), 3. Denis Francisti (Velo).

Devojčice: 1. Ivana Ujfaluši (Dubl), 2. Mišela Grnja (Velo), 3. Mihaela Neletova (Dubl) itd.

Šampionat Srbije na hronometar - amateri („biciklizam za sve“): 1. Miloš Bukvić (Orlovac), 2. Vladan Mitrović (Era, Užice), 3. Janis Papageorgiju (Partizan).

Mastersi, do 39 godina: 1. Aleksandar Mirković (Fanatik), 2. Đorđe Mirčić (individualac), 3. Dimitrije Dolga (Elit).

Do 49 godina: 1. Dragoslav Simić (Partizan), 2. Siniša Živković (Železničar MBN), 3. Dejan Subakov (Elit).

Do 59 godina: Zoran Pavlović (Metalac), 2. Aleksandar Markov (Elit), 3. Milan Mećanin (Partizan).

Preko 60 godina: 1. Mihajlo Vidaković (Vojvodina), 2. Ferenc Šiber (Sombor).

Osma trka Dunavskog kupa: 1. Dragoslav Simić (Partizan), 2. Aleksandar Mirković (Fanatik), 3. Đorđe Mirčić (individualac).

Deveta trka Dunavskog kupa: 1. Aleksandar  Mirković (Fanatik), 2. Dimitrije Dolga (Elit), 3. Zoran Pavlović (Metalac, Kraljevo).

Mali Dunavski kup: 1. Aleksa Radivojević (Boba), 2. Šimun Džajlo, 3. Zvonimir Zadro (obojica Sokol Cestorad, Vinkovci).

Print  Srbija Sport - 02:36 08/06/2010