Korobejnikova osvojila titulu na 'Star kupu'
Mačevanje, Korobejnikova osvojila titulu na 'Star kupu' UB
Ruska mačevalka Larisa Korbejnikova osvojila je titulu na beogradskom 'Star kupu' u disciplini floret i 32 svetska boda, pošto se turnir nalazio u kalendaru Međunarodne mačevalacke federacije (FIE) i bodovao se za svetsku listu

Na planšama postavljenim u dvorani u Šumicama u Beogradu, Larisa Korbejnikova savladala je u finalu Korin Matrežan iz Francuske sa 15:9.

U konkurenciji 85 takmičarki, dve bronzane medalje pripale su ruskim mačevalkama Juluji Birjukovoj i Jani Rozavnoj.

Korobejnikova (23 godine) je trenuto 16. na svetskoj rang listi  sa 124 boda i treći je floret ženskog tima Rusije..  Bila je članica vicešampionske ekipe Rusije na SP u Antaliji prošle godne i  osvojila je ekipno srebro na Univerzijadi u Beogradu. U pojednačnoj konkurenciji na SP u Antaliji osvojila je sedmo mesto. Juniorska je šampionka svata  iz Beleka 2007. a ima i kadetsko srebo  iz 2004.

Srpske predstavnice nisu uspele da se plasiraju među 64 i osvoje svetske bodove. Najbolji plasman zabeležila je Zrenjaninka Marina Stajić koje je 75. Plasman ostalih srpskih mačevalki: 80. Olivera Jovanović, 82. Tijana Drčelić i Andrea Mutavdžić.

„Star kup“ su organizovali Mačevalački savezi Srbije i Beograda uz pomoć Sekretarijata za sport i omladinu Beograda i Minstarstva omladine i sporta Srbije.

Print  Srbija Sport - 13:19 09/02/2010