Svilanović i Popović trijumfovali u Vršcu
Streličarstvo, Svilanović i Popović trijumfovali u Vršcu Aqua Viva
Sezona počela u Vršcu, pobede Dragana Svilanovića i Luke Popovića iz "Elit arčerija"

Jedan od najmlađih srpskih streličarskih klubova „Elit arčeri“ počeo je odlično novu sezonu. Na turniru u Vršcu „Banat open 2010“ u hali Milenijum, streličari „Elit arčerija“ osvojili su dve titule. Dragan Svilanović zauzeo je prvo mesto olimpik stilom za seniore, dok je junior Luka Popović trijumfovao u istoj disciplini za omladince zabeleživši 568 krugova, što je ujedno bio i najbolji rezultat turnira.

U konkurenciji mešovitih ekipa „Elit arčeri“ (Svilanović, Popović i Ivan Pernjaković) je, takođe, osvojio prvo mesto.

Kompuand stilom (lukovi sa točkićima) slavio je Pančevac Danilo Mioković sa 584 kruga.

Turnir su uspešno organizovali streličarski radanici novog kluba Vršac i kako je istakao generalni  sekretar Streličarskog saveza Srbije Darinka Timotijević prvo okupljanje iskorišćeno je i da se, na prigodnoj svečanosti, podele priznanja i zahvalnice takmičarima, sportskim radnicima i prijateljima streličarskog sporta. Utvrđen je i kalendar takmičenja u dvorani. Do Evropskog šampionata od 17. do 21. marta u Poreču, održaće se turniri 7. februara u Nišu i 22. februara u Novom Sadu, a poslednja proba pred EŠ biće Šampionat Srbije 7. marta u Pančevu.

Rezultati, prvi turnir u dvorani u Vršcu, olimpik stil, seniori: 1. Dragan Svilanović („Elit arčeri“) 558, 2. Leontije Trivanović (Šabac) 557, 3. Marsel Birđan (Vršac) 549 itd.

Dame: 1. Zorica Vuković 529, 2. Svetlana Nikolić (obe Niš) 518, 3. Marina Jovanović (BSK) 435 krugova.

Juniori: 1. Luka Popović („Elit arčeri“) 568, 2. Luka Grozdanović (Niš) 533).

Kadeti: 1. Petar Stefanović (Niš) 446, 2. Slobodan Forgo (Pančevo) 320.

Kadetkinje: 1. Nina Milenković (Niš) 528, 2. Jasna Radošević (Niš) 445.

Pionirke: Jelena Čolović (Niš) 333.

Pioniri: Aleksandar Čolović (Niš) 247.

Kompaund, seniori: 1. Danilo Mioković (Pančevo) 584, 2. Milan Šekularac (Crna Gora) 580, 3. Viktor Ignjatov (Pančevo) 578 itd.

Dame: Miljana Mitrović (BSK) 527 krugova.

Najbolja ekipa kompaund stilom bila je Pančevo sa 1.731 krugom, ispred BSK sa 1.684 i Niša sa 1.658 krugva. Olimpik stilom takođe su bili prvi Pančevci sa 1.628 krugova ispred Niša sa 1.562 i „Elit arčerija“ sa 1.540 krugova. Redosled miks timova bio je: „Elit arčeri“ (Beograd) 1.636, Niš 1.610, Pančevo 1.608 krugova.

Print  Srbija Sport - 02:19 30/01/2010