Partizan slavio u derbiju protiv Triglava
Hokej na ledu, Partizan slavio u derbiju protiv Triglava OK
Hokejaši Partizana pobedili su ekipu Triglava sa 5:2 (2:1, 0:0, 3:1) u derbi utakmici četvrtog kola slovenačke lige i izbili na drugo mesto na tabeli

Partizanu je to treća pobeda u takmičenju, dok je Triglav zabeležio prvi poraz.

Utakmici je prisustvovalo oko 500 gledalaca, koji su imali prilike da vide mnogo dobrih poteza obe ekipe.

Šampion Srbije do prvog gola došao je u šestom minutu, a strelac je nakon dobro izvedenog kontranapada bio Džejmi Mekinven. Do novog pogotka "crno-beli" su došli u 14. minutu, kada je posle još jednog kontranapada precizan bio Marko Sretović. Iako je Partizan imao potpunu inicijativu u prvoj trećini, Triglav je u 16. minutu smanjio zaostatak preko Jurajčevića.

U drugoj trećini situacija na ledu bila je obrnuta, slovenačka ekipa je kontrolisala igru, ali je najbolju šansu propustio Partizan u 37. minutu kada je Marko Milovanović pogodio stativu.

Partizan je na početku poslednje trećine postigao i treći gol, a mrežu gostiju u 45. minutu zatresao je Danijel Džejkob. U 48. minutu jedan od igrača Partizana štapom je zakačio golmana Triglava Ulčara, koji je nakon toga, vidno iznerviran, pokušao da se obračuna sa protivničkim hokejašem, u čemu su ga jedva sprečile sudije.

Triglav je dva minuta pre kraja utakmice golom Bevka smanjio na 3:2 i najavio uzbuljivu završnicu. Ipak, Partizan je iskoristio potpunu ofanzivu gostiju i u završnici dao još dva gola. Najpre je Milovanović pogodio praznu mrežu, u trenucima kada je Triglav izveo golmana i ubacio još jednog igrača u napad, a konačan rezultat postavio je Mark Furnije.

Partizan u sledećem kolu, u sredu, igra u Mariboru protiv istoimene ekipe.

Print  Beta - 23:47 03/10/2009