SP: Srbija ostala u svetskom vrhu
Modelarstvo, SP: Srbija ostala u svetskom vrhu UB
Na upravo završenom Svetskom prvenstvu u aviomodelarstvu u Hrvatskoj u kategorijama F1A (modeli jedrilica) F1B (modeli na pogon gumom) i F1C (model na pogon SUS motorom), Srbija je u kategoriji F1B osvojila 4. mesto, a u F1A se našla na 5. poziciji

Na upravo završenom Svetskom prvenstvu u aviomodelarstvu u Hrvatskoj u kategorijama F1A (modeli jedrilica) F1B (modeli na pogon gumom) i F1C (model na pogon SUS motorom), Srbija je u kategoriji F1B osvojila 4. mesto, a u F1A se našla na 5. mestu.

Iako se naša reprezentacija danas ne vraća kući sa medaljama, treba imati u vidu da je ovo rangiranje Srbiju svrstalo u sam vrh svetskog modelarstva, u izuzetno jakoj konkurenciji od 40 reprezentacija. U kategoriji F1C, Srbija je imala nešto manje zapažen učinak i osvojila je 12 mesto među 33 ekipe.

U pojedinačnoj konkurenciji naši reprezentativci su takođe ostali bez medalja, ali su u kategoriji F1A među 107 takmičara zauzeli 29., 30., i 61. mesto. Odlični rezultati u prvih nekoliko letova su obećavali medalju, ali pred kraj takmičenja su se nekako ukrstili loša takmičarska sreća sa nešto lošijim vremenom i „oduvali“ medalje.

Sve reprezentacije plasirali su se u prvih 15, a u flaj ofu su letela Slobodan Milić koji je peti u klasi F - 1 - B (modeli na pogon gumom) i Miloš Borđoški koji je šesti u klasi F - 1 - A (jedrilice). Lep plasman ostvario je, također sudelovanjem u prvom flaj ofu, mladi Nikola Đorđević koji je završio na 28. mestu u klasi jedrilica ...

Najbliži medalje bili su srpski modelari u klasi F - 1 - B koji su zauzeli četvrto mesto u konkurenciji 40 selekcija i do bronzane medalje Slobodana Milića, Ivana Kolica i Svetozara Gostojića delile su samo 18 sekundi.

- Veliki peh reprezentacije bio je što se naš najtrofejniji modelar, trostruki pobednik Svetskog kupa Ivan Kolić razboleo uoči takmičenja - kaže njegov trener i otac Petar Kolić koji je pratio nadmetanja na šampionatu sveta u Hrvatskoj.

- Zbog upale zuba, nije spavao celu noć i sa velikim bolovima je izašao na start. Iamo je kiks samo u jednom kvalifikacionom letu i to četvrtom kada nije ispunio maksimum od 180 sekundi i letio je 123 sekunde. Koristio je u tom letu rezervni model sa drugačije podešenim komandama i to na predlog selektora. Borio se, ipak, bolestan, do kraja, zbog ekipnog plasmana ...

Print  Srbija Sport - 15:27 27/07/2009