Srbija 12, Dragan Lakić 39. u "penjačima" na SP
Modelarstvo, Srbija 12, Dragan Lakić 39. u udruzenjefreestylera
Reprezentacija Srbije zauzela je 12. mesto u konkurenciji 33 selekcije u disciplini F - 1 - C (modeli s motorom, "penjači") sa 3670 sekundi na šampionatu sveta u vazduhoplovnom modelarstvu u Bjelopolju u Hrvatskoj

Slavila je selekcija Japana sa 3.901 sekunde ispred Nemačke sa 3851 i Poljske sa 3846.

U pojedinačnoj kokurenciji najbolji plasman od srpskih modelara imao je Dragan Lakić na 39. mestu sa 1247 bodova. Na 47. poziciju plasirao se Branko Bjelica sa 1.225 poena, dok je 53. bio Stevan Janović sa 1195 poena.

Trijumfovao je Britanac Pjer Votson koji je u trećem flaj ofu zabeležio let od 418 sekundi i bio bolji od jedinog rivala Leonida Fuzeva (Rusija) koji je imao let od 408 sekundi. Treće mesto, na osnovu plasmana nakon drugog flaj ofa, osvojio je Ukrajinac Igor Andrušenko sa 393 sekunde.

Print  Srbija Sport - 19:20 25/07/2009