Srpski stonoteniseri 9. na EP, žene tek 15.
Stoni tenis, Srpski stonoteniseri 9. na EP, žene tek 15. Aqua Viva
Ženska stonoteniska reprezentacija Holandije osvojila je titulu prvaka Evrope, a stonotensieri Nemačke odbranili titulu kontinentalnog prvaka u muškoj konkurenciji

Ženska stonoteniska reprezentacija Holandije osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je u utorak u Sankt Petersburgu, u finalu kontinentalnog prvenstva, pobedila branioca šampionskog naslova, državni tim Mađarske sa 3:0.

Pobedonosne poene za holandski tim osvojile su Jiao Li, Jie Li i Elena Timina.

Bronzanu medalju osvojile su selekcije Hrvatske i Rumunije.

Reprezentacija Srbije pobedila je državni tim Bugarske sa 3:0 i osvojila 15. mesto na turniru. Stonoteniserke Srbije ispale su iz "čempionšip" divizije i zahvaljujući veoma slabom nastupu u ruskom gradu na sledećem šampionatu takmičiće se u "čelendž" diviziji.

Stonotensieri Nemačke odbranili su titulu kontinentalnog prvaka, pošto su večeras u Sankt Petersburgu, u finalu prvenstva Evrope pobedili Belorusiju sa 3:2.

U finalnom duelu poene za Nemce osvojili su Timo Bol, Bastijan Šteger i Dimitrij Ovčarov, dok je obe pobede selekciji Belorusije doneo iskusni Vladimir Samsonov.

Bronzanu medalju osvojili su nacionalni timovi Austrije i Belgije.

Reprezentacija Srbije, zahvaljujući današnjoj pobedi nad Francuskom od 3:0, osvojila je deveto mesto na šampionatu Evrope i na sledećem kontinentalnom prvenstvu ponovo će se takmičiti u "čempionšips" diviziji.