Kineskinje osvojile zlato i srebro u badmintonu
Badminton, Kineskinje osvojile zlato i srebro u badmintonu udruzenjefreestylera
Kineskinje potvrdile apsolutnu dominaciju na svom terenu

Kineskinja Džang Ning osvojila je danas na Olimpijskim igrama u Pekingu zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji u badmintonu pošto je u finalu savladala zemljakinju i prvu na svetskoj listi Sje Sjingfang sa 2:1 (21:12, 10:21, 21:18).

- Nikada nisam prestala da sanjam o tome da stanem na pobedničko postolje - izjavila je posle meča Ning, prenosi kineska agencija Sinhua.

Njena protivnica kazala je da je čitav meč bila prinudjena da se brani sve vreme. Sje je dodala da joj je pre meča bilo drago što će zlatna medalja ostati u Kini u svakom slučaju, ali da joj je sada žao što nije pobedila jer je mala verovatnoća da će nastupiti na sledećoj Olimpijadi za četiri godine u Londonu.

- Džang i Sje danas su prikazale svetu sjajan meč - kazao je posle meča selektor kineske nacionalne reprezentacije Li Jongbo.

Bronzanu medalju u badmintonu osvojila je Julianti Marija Kristin iz Indonezije koja je u meču za treće mesto bila bolja od Kineskinje Lu Lan 2:1 (11:21, 21:13, 21:15).