Pivač i Mačković osvojili bronzanu medalju na SP
Nike
Srpski dvojac bez kormilara Viktor Pivač i Martin Mačković osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za seniore do 23 godine u italijanskom Varezeu.
Veslački Savez Srbije
Bogičević i Savić evropski prvaci u veslanju!
@picture_caption Srpski dvojac bez kormilara Dušan Bogićević i Veselin Savić osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u veslanju koje se održava na beogradskoj Adi ciganliji.
EP u veslanju u Beogradu od 30. maja do 1. juna
@picture_caption Svetska veslačka federacija (FISA) zvanično je odobrila da se Evropsko prvenstvo ove godine u muškoj i ženskoj konkurenciji održi u Srbiji.

Ivković: Fenomenalan rezultat Ivane Filipović
@picture_caption Nakon finala u kojem je Ivana Filipović osvojila visoko četvrto mesto, trener veslačke reprezentacije Srbije Aleksandar Ivković je rekao:
Ilić: Važno je da nastavimo sa osvajanjem medalja
@picture_caption Selektor veslačke reprezentacije Srbije Nebojša Ilić kaže da je osvajanje medalja na narednim velikim takmičenjima veoma važno kako bi se održao dosadašnji kontinuitet.
SP: Iva Obradović šesta u skifu
@picture_caption Na Svetskom prvenstvu u veslanju, koje se održava na novozelandskom jezeru Karapiro, Srpkinja Iva Obradović zauzela je jutros 6. mesto u finalnoj trci u skifu, rezultatom 8:04,60 minuta