Kajakaški Savez Srbije

GRB, Kajakaški Savez Srbije

Kajak i kanu je jedan od najtrofejnijih sportova u Jugoslaviji.
Kajakaški savez Jugoslavije nastao je 1930. godine, a na svetskim prvenstvima učestvuje od 1932. godine.
Na olimpijskim igrama učestvuje od 1936. godine. Kajakaši iz Srbije do sada su osvojili 51 medalju na najvećim svetskim i evropskim takmičenjima. Samo na olimpijadama, tri zlatne i dve srebrne medalje.
U Beogradu je organizovano pet svetskih prenstava.

Kajakaški savez Srbije osnovan je 1953. godine. U proteklih 50 godina izrastao je u modernu organizaciju koja broji preko trideset članova.

Mi kajakaši imamo puno razloga da budemo zadovoljni, čak ponosni, na naše rezultate ostvarene u ovoj godini.
Ovi rezultati nisu došli slučajno, oni su plod dobrog odnosa naše države prema sportu koji mi vidimo kroz našu saradnju sa Upravom za sport, zatim, dobre organizacije našeg saveza i nasleđa dosadašnje uspešnosti naših takmičara na najvećim međunarodnim tekmičenjima, pre svega evropskim, svetskim i olimpijskim igrama.

Pored takmičarskog sporta, Kajakaški savez Srbije aktivno učestvuje i u turističko-rekreativnim manifestacijama na vodi.

Tu je poznata i popularna Turistička dunavska regata - TID , 49. po redu ove godine, kao i 13. Veseli spust, koji organizuje KK "Ibar" iz Kraljeva, u kojem učestvuje 2500-3000 učesnika.

Tri medalje za srpski kajak na SP u Moskvi
Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković novi su svetski šampioni u disciplini K2 na 200 metara!
15/07/2014
Dragosavljević prvak Evrope, sestre Moldovan bronzane
Kajakaš iz Srbije Marko Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u disciplini K1 na 200 matera na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, dok su Olivera i Nikolina Moldovan osvojile bronzu na 500 metara.
05/05/2014
Dve srebrne medalje za Srbiju sa Svetskom kupu u kajaku
Kajak Kajakašice Srbije, sestre Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebrnu medalju u disciplini K-2 200 metara, na Svetskom kupu u Milanu, a kajakaši Simo Boltić i Vladimir Torubarov srebrnu medalju u disciplini K-2 500 metara.
Srbija Sport Vest EP: Antonija Nađ osvojila srebro